Jak tvořit svůj život. Přednáška pro YeahCoach Inspiration

20.1.  jsem přednášela spolu se 6-ti dalšími řečníky na pražském Inspiration YeahCoach meetingu, věnovanému osobnímu rozvoji. A protože se zabývám takéEmoční  terapií, což je vědomá a logická práce s podvědomím, moje přednáška se věnovala důležitosti odstranění negativních emoci a bloků z naší mysli. Vždyť – všichni chceme žít šťastně a spokojeně a vědomě rozhodovat o svém životě…

 A……!

……protože nejlepší učební látkou je příklad, nabízím vám nyní svůj  příběh, který jsem prožila v rozmezí dvou dnů.  Jak absolutní propad, kdy jsem si sáhla až na dno tak  na druhé straně jeho protipól, hluboký prožitek vnitřní síly a vědomí,  že JÁ  jsem tvůrce svého života.

YeahC Alena3

Takže – zvu vás na cestu k vnitřnímu zdroji a k možnosti začít vědomě tvořit svůj život. 

Na začátku roku 2012 jsem absolvovala cestu do Peru. Ve skupině lidí, se kterými jsem byla, měl každý svůj vlastní zájem. Někdo chtěl zdraví, někdo vyřešit životní starosti. Já jsem chtěla rozšířit své schopnosti.

CESTA ZA ŠAMANEM

indián zmenšený

10 dnů jsme měli v Peru pracovat se šamany, kteří znají energie lidí i vesmíru. Telepaticky komunikují, vidí do vašeho nitra a mají schopnost pomoci najít cestu v individuálním hledání. Rituály, které provádějí, mají velmi přísná pravidla. Důležitou součástí rituálu je nejen velmi přísná dieta, kdy za den sníte talíř ovesné kaše, ale také rituální podávání směsi bylin a hluboká meditace.

PRVNÍ RITUÁL……A SAHÁM SI AŽ NA DNO

Náš první rituál se šamanem absolvujeme v poušti, pár kilometrů od oceánu. Každý z nás si najde místo v písku na zemi a uleháme do spacáků na karimatky. A rituál začíná. Přichází šaman ve slavnostním oděvu, na hlavě čelenku z ptačích per. Žehná  odvar z bylin a vykuřuje malinké mističky,  ze kterých  budeme pít. Pak každému z nás podává hlt hořce chutnajícího nápoje.  Šaman zpívá…a čas plyne…mně začíná být strašná zima! Mám jenom lehoučký letní spacák  a tenkou mikinu. Podcenila jsem, že noc v poušti je tak chladná, jako den horký. Třepu se zimou. A  jsem naštvaná. Navíc ležím na šutru a to je to poslední, co jsem chtěla. A navíc – ten jejich slavný odvar je taky podvod. Nic se neděje a to už tu jakou dobu ležím a mrznu!…hm, ještě 9 dnů….nó, to si teda užiju!!…. Pěním vzteky. Zima je mi stále větší, třesu se a cvakají mi zuby….a najednou se začínám “kamsi” propadat.. Nemůžu pohnout nohama a strnulost stále pokračuje. Přestávám vnímat ruce a začínám se dusit. V plicích jako by mi rostly krystaly ledu.

Šílím strachem. Ta bezmoc.  Ta bezmoc je absolutní. Jako by mi někdo vysával duši. Ztrácím se. Vnímám jen svoji ubohost. Strašně se bojím. Strašně!…nekonečné utrpení….Zdá se mi, že  je konec.. ……strnulost těla stále pokračuje… ..a já z posledních sil volám o pomoc. “Prosím!!! Prosím….. já …..nemůžu dýchat…!!…asi…asi umírám….”   a pak cítím šamana, jak mě bere do náruče a zpívá. Začínám se probírat. A pláču.

 

ZAČÍNÁ DALŠÍ VEČER, DALŠÍ RITUÁL 

Nechci to vzdát!

Svůj strach jsem vyčistila pomocí autoterapie. A navíc – dnes vím, co jsem nevěděla včera. … anebo věděla  a lehkovážně přehlížela?

Šaman řekl: Bylinný odvar obsahuje esenci vědomí rostlinných těl, je živý.  A pomáhá ti v té oblasti, ve které to nejvíce potřebuješ. Ty sama  jsi nejdůležitější  složkou  rituálu.  Máš-li strach, provede tě tvým strachem v jeho nejryzejší, nejhorší formě. Pracuj s myšlenkami a emocemi. Hlídej je.  Dovol jen to, co chceš aby bylo.”

Beru od šamana mističku a s úctou  piji. Dnes už  vím, jak se chovat. Jsem si plně vědoma sama sebe a nenechávám se ničím rozptylovat. Hlídám své myšlenky, jsem naprosto soustředěná.  Má dnešní myšlenka je: ” toto je moje tělo, můj život a stane se jen to,  co dovolím.” 

Klidně a hluboce dýchám. Soustřeďuji se pouze na svůj dech. A najednou  cítím, že se znovu se propadám. Stejně jako včera…. znovu pociťuji strnulost…..tentokrát je to ale jiné! Moje tělo zaplavenou nesmírnou a bezbřehou jistotou, že sem to JÁ, KDO TVOŘÍ SVŮJ ŽIVOT, že mezi mnou a vesmírem neexistuje žádná hranice. Jsem součástí celého univerza. Všechno je jeden celek. Jsem to JÁ, moje vědomí, kdo tvoří osud, budoucnost, Jsem to já, kdo tvoří  svůj život. Každá buňka mého těla to najednou ví!!!  Já  tvořím, já žiju!…….

Významná změna oproti včerejšku

Včera jsem nechala, aby mě moje myšlenky a emoce ovládaly, dnes s nimi pracuji.  A najednou vím, že já řídím a ovlávám svůj život!! Všechno začíná být jasné a zřetelné. Pravdivé!! Spojuji se s moudrostí svého těla. Jsem to JÁ. A moje tělo nemá hranice. Vnímám  ABSOLUTNÍ JISTOTU.

 Jsem to JÁ KDO ROZHODUJE O SVÉM ŽIVOTĚ!

 

A CO MŮŽE KAŽDÝ Z NÁS ZÍSKAT?

Díky zpracování strachu – tedy EMOCÍ pomocí autoterapie A KONTROLY  MYŠLENEK  jsem prošla neobyčejným, hlubokým a osvobozujícím zážitkem. A – upřímně – nevím, jak bych na tom byla, kdybych nevěděla JAK SE ZBAVIT STRACHU A POTLAČIT ÚTOK EMOCÍ.  Asi stejně jako předešlou noc. Točila bych se v kruhu, zažívala hrůzy, které by mi EMOCE náhodně přinesly.  Celá situace by se opakovala znovu a znovu. Další prožité utrpení nebo ještě větší

 

A přesně takto se to děje v našich životech. Podceňujeme emoce i koncentraci na výsledek našeho jednání. Necháváme stovky myšlenek ovlivňovat bez jakékoli kontroly celý náš život.  Nevíme jak vystoupit ze začarovaného kruhu trápení, bolesti, strachu a nejistoty. A přitom máme nástroje, jak s emocemi a myšlenkami pracovat.

 

EMOCE POD MIKROSKOPEM

krev a pacient

A pokud si chce přečíst celou a nezkrácenou verzi příběhu, máte možnost si jej ZDE ZDARMA STÁHNOUT i s bonusem, jak se zbavit krátkodobého stresu za 30 sekund. Přeji příjemné čtení.

 yeahAlena

Přeji Vám krásný a naplněný život!!

Alena

Alena Klabanová
Miluji alternativní psychoterapii a mým posláním je pomáhat lidem zbavit se starostí a začít žít v dostatku, štěstí, lásce a harmonii. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů