Probémy nám ukazují cestu

Události, lidi, situace, které vás přivádějí k šílenství a berou vám sílu, jsou ve skutečnosti ohromnými šancemi a učiteli. Situace, které vás vytáčejí nebo vyvolávají hněv nebo strach, jsou darem pro vás.

Významný psycholog Carl Jung kdysi řekl: “Všechno, co nás na ostatních popuzuje, nás může přivést k pochopení sebe sama.” ÚŽASNÝ postřeh. Vždyť kolik byste byli ochotni zaplatit, kdyby vám někdo slíbil, že vám přesně řekne, co vás k vaší cestě k naplněnému životu brzdí.

A kupodivu. Tímto ÚŽASNÝM člověkem jste vy sami. Mám za sebou stovky sezení,  kdy mi řeknou: “Teď konečně!” když lidé setřepou zátěže z minula, zbaví se okovů z neuspokojivých vztahů, strachů, bolesti, pocitů ponížení nebo nelásky.

Jak cenné je získat zpět sám sebe?

Jak cenné jsou informace o tom, proč nejste na místě (nebo ve vztahu), kde jste vždycky toužili být? Věci, které vás štvou, popouzejí, rozčilují, jsou vstupní branou a odrazovým můstkem k vašemu osobnímu rozvoji, svobodě, lásce i rozmachu. Jsou ukazateli toho, na čemu musíte zapracovat a co byste měli ve svém životě vyřešit. Jde to.

Lidi kteří vás vytáčejí (nebo osud), můžete obviňovat a svalovat vinu na ně. Nebo se podíváte sami do sebe, abyste našli kořeny svých negativních reakcí a bolestí. Jde to.

Jakmile začnete pracovat na odstranění svých slabostí, strachů, pochybností, přepíšete vzorce chování, myšlenkové nastavení a změníte svůj život. Stanete se silnější, pevnější a schopnější. Začnete vidět svět jinýma očima.

S úctou Alena

 

 

Alena Klabanová
Miluji alternativní psychoterapii a mým posláním je pomáhat lidem zbavit se starostí a začít žít v dostatku, štěstí, lásce a harmonii. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů