Život po životě

Právě jsem se vrátila z pohřbu a dnešní loučení mě inspiruje k tomu, abych napsala něco o smrti. Vždyť – ona se částečně dotýká i mojí práce.  Jsem alternativní psychoterapeutkou a pomoc těm, kteří se vyrovnávají se ztrátou někoho blízkého  je mým denním chlebem.

kříž1

Moje práce je logickou, přestože specifickou prací s lidským podvědomím, nic „okultního“ a nadpřirozeného. Ale protože jsem chtěla vědět o smrti víc, vydala jsem se v roce 2011 na kurz Regresní terapie Andreje Dragomireckého. Klasická regresní terapie pracuje s minulými životy. Tedy – s tím, že po smrti se narodíme znovu. Nakonec – do roku 555 našeho letopočtu byla reinkarnace zmiňována i v Bibli.  Takže – proč tam nekouknout…. co kdyby!

Upozorňuji vás, že na kurz jedu jako skeptik a Sysifos. O minulých životech jsem četla. Ale – proč bych tomu měla věřit! Moje práce je založena na  logice. A já nevěřím všemu! Takže – jdeme si to osahat!! To, o čem budu ale nyní hovořit berte jen a  pouze jako mé osobní prožitky. Netvrdím, že toto musí být pravda.

Alena fotoCHCI TO VYZKOUŠET!

Je leden a já jsem na kurzu. Pracuje se podle pravidel. Nejdříve je třeba vybrat téma, které se bude zpracovávat – stejně  jako u mé práce. Startovacím bodem je vždy konkrétní problém, který chce člověk vyřešit. Já vybírám svůj čerstvý zážitek – při cestě na kurz se ztrácím ve sněhové vánici, bloudím, vztekám se a taky mám strach. Přemýšlím, jestli to neotočit a nevrátit se domů.

Takže  jdu k  události  „ztratila jsem se“.

„Co je na té situaci nejhorší?“ ptá se mě Andrej Dragomirecý, který se mnou právě pracuje. „To, že jsem se ztratila“ odpovídám.

„Kdy to bylo poprvé, běž do podobné události, kdy si vybavuješ, že to bylo poprvé?“…ptá se opět Andrej

„Bylo mi asi 5 let a ztratila jsem se v lese a mám velký strach“ ……….

JSEM TAM!

Zpracujeme tuto událost, ve které už nakonec po několika „průchodech“ není ani strach ani beznaděj a  pokračujeme dalším „vstupem“. Dostáváme se k další životní události. Ze začátku se nedokážu zorientovat. Takovouto situaci ze svého současného života neznám!  Vnímám ale samu sebe,jak  stojím u stolu plného různých nádob. Vím že jsem to já, jen podoba je jiná. Jsem mnohem starší, oblečená do roztrhaných hadrů. Vtom do chalupy vtrhnou dva chlapi. Přepadli mě! ..vím, že toto je můj konec. Jsem sama a nedokážu se ubránit. Chlapi mě chytí a smýkají mnou ke dveřím. Snažím se jim vytrhnout… .  Když mě táhnou dveřmi, poznávám vysokého chlapa, který všechno sleduje. A jak mě kolem něho strkají, uvědomuji si, že ho ZNÁM!!!! Proboha, to je přece Mirek!!

Muž, ve kterém poznávám Mirka, se tváří cize a  opovržlivě. Jeho kumpáni mě strhávají na zem, mlátí do mě a kopou. Lezu po čtyřech a snažím se schovat pod břichem koně, který stojí blízko dveří. Marně. Polední rána a jsem tažena „někam“ vzhůru…ještě si všímám, jak hoří moje chalupa.   Ztratila jsem domov a život.

Takto vypadá průchod „minulým“ životem. Jenže – tato situace pro mě ještě nic neznamená. Ještě není jisté, že to, co jsem „prožívala“ je pravda. Klasická regresní terapie  pracuje stejně jako metoda,se kterou pracuji –  s hladinou alfa a s asociacemi. Ale to  ještě nemusí dokazovat, že minulé životy existují!  Tuto příhodu neberu vážně.

 do světla zmenšené

TO PŘECE NEMŮŽE BÝT PRAVDA!

Za dva měsíce se potkávám s kamarádem Mirkem. U čaje se zmíním, že jsem byla na kurzu regresní terapie. O svých zážitcích nemluvím. Přesto Mirek zvážní a pak začíná povídat. “Víš – já tě znám ještě i z jiné doby. Tehdy – když byly hony na čarodějnice… víš – já tě nechal zabít..a teď mě to moc mrzí. Můžeš mi odpustit?“

 

Překvapením se nezmůžu na slovo! Jen bez hlesu sedím a čekám, co řekne. A Mirek začíná vyprávět stejnou příhodu, jako já přede 2-mi měsíci Andrejovi!!! Všechno je ÚPLNĚ STEJNÉ!!! Povídá i o tom koni, jak pod ním lezu, jak do mě mlátí a jak mi nakonec zapálí chalupu. To je šílené!!! To snad není pravda!!! Můj rozum se tomu brání. Sedím a skoro nedýchám. Jsem VYDĚŠENÁ!!! Nedokážu tomu vůbec uvěřit! Jenže – Mirek je v klidu. „Tak to prostě je“ povídá nakonec. A já se vyrovnávám s novou zkušeností.

Co mi tato zkušenost dala? Jistě ještě větší úctu nejen  ke smrti, ale  i k životu. Žiji tady a teď, život nebyl nikdy lehký, ale přesto je krásné ho žít. A proč o tom píšu? Protože se mě často ptají, jestli minulé životy existují. A já můžu odpovědět pouze svou zkušeností. Tak vám o ní dnes píšu.

eBook Zlatý klíč života zdarma

A pokud si budete chtít přečíst, jak jsem bojovala se svým strachem ze smrti, můžete si zde zdarma stáhnout eBook Zlatý klíč života, který je inspirován mojí cestou do Peru a strachem ze smrti a umírání. To, co nás může spolehlivě připravit o život, je právě strach.

 

eBook+bonus nejlepší

Alena Klabanová
Miluji alternativní psychoterapii a mým posláním je pomáhat lidem zbavit se starostí a začít žít v dostatku, štěstí, lásce a harmonii. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů